Sunday, May 5, 2024
HomeРегионПетричСпортист наказа Подгорец (Коларово) с 5 гола на стадиона в Струма

Спортист наказа Подгорец (Коларово) с 5 гола на стадиона в Струма

В мач от 6-и кръг за първенството на БОГ Благоевград Струма 1 в село Струма се срещнаха отборите на местния Спортист и Подгорец (Коларово). В този мач зрителите видяха истинското лице на своите любимци, които изнесоха много добър футболен спектакъл, който беше украсен с пет попадения във вратата на Подгорец. След изпълнение на ъглов удар в 10-та минута от страна на домакините, вратарят на гостите изби кълбото, отличният в този двубой Илия Каталски го овладя, насочи топката отдясно към Константин Кирилов и той опъна мрежата зад стража на Подгорец за 1:0. Осем минути по-късно след разиграване отляво от страна на футболистите от Струма последва пас към Илия Каталски, който овладя топката, навлезе навътре в наказателното поле и я изпрати в далечния ъгъл зад вратаря на коларовци за 2:0. В 38-ма минута след атака по левия фланг Симеон Димитров овладя кълбото, навлезе директно в наказателното поле на гостите, върна го на Илия Каталски и той от движение опъна мрежата на Подгорец за 3:0.
През втората част на срещата бяха отбелязани нови две попадения във вратата на Подгорец (Коларово). В 47-ма минута от фаул от 27-28 метра Илия Каталски отбеляза гол-шедьовър в стил Роналдо и съвсем справедливо обра овациите на зрителите на стадиона за четвъртия гол в противниковата врата. Две минути по-късно Симеон Димитров тръгна с топката директно към вратата на подгорци, излъга четирима изпречили му се футболисти и очи в очи с вратаря на гостите направи резултата 5:0. До края на мача четири нови пропуски направиха футболистите от Спортист (Струма) Илия Каталски, Симеон Димитров на два пъти и Константин Кирилов.