Изтребител победи Яворница с 4:0 в Ново Делчево

В мач от 6-и кръг на БОГ Струма 1 на добре подготвения терен в село Ново Делчево местният Изтребител вкара 4 на колегите си от Яворница. Зрителите останаха възхитени от играта на новосформирания отбор от млади и талантливи футболисти, чиято възраст варира от 18 до 23 години. През целия мач топката се владееше от страна на футболистите на Изтребител. Първият гол в срещата падна едва в 30-та минута, когато с далечен изстрел от 25-26 метра Пепи Костадинов изпрати топката неспасяемо в горния десен ъгъл зад стража на гостите за 1:0. Малко по-късно от корнер, изпълнен от страна на футболист от Яворница, топката бе насочена точно във вратата на домакините, но Симеон Кременлиев с последни усилия с глава изби кълбото напред и не допусна изравняване на резултата. При резултат 1:0 за Изтребител футболистите на двата отбора се оттеглиха на почивка.

През втората част на срещата и двата отбора търсеха бърза развръзка на двубоя – тези на домакините да увеличат головата си разлика, а на гостите – да изравнят. В 60-та минута капитанът на Изтребител Ново Делчево Стоил Николов центрира от движение в наказателното поле на гостите, Кристиян Пангев центрира отляво и Стоимен Николов с глава простреля вратаря на Яворница за 2:0. В 76-та минута резервният футболист Евгени Горов след отлично изпълнен корнер от Симеон Кременлиев с глава направи резултата класически – 3:0. Пет минути по-късно Евгени Горов бе изведен отлично в наказателното поле и изпрати топката майсторски в мрежата на противниковия страж за 4:0. До края на мача пропуски за отбора на домакините направиха Евгени Горов и Стоил Николов.