Thursday, May 2, 2024
HomeСпорт„Спортист” (Своге) победи „Пирин” (Гоце Делчев) с 3:0

„Спортист” (Своге) победи „Пирин” (Гоце Делчев) с 3:0

Втория си контролен мач от зимната подготовка отборът на „Пирин” (Гоце Делчев) изигра срещу втородивизионния „Спортист” (Своге) като гост в село Левуново. Срещата започна с натиск на тима от Своге и в 6-ата минута Стивън Славков при бърза контраатака откри резултата за 1:0. Минута по-късно Борислав Стойчев при центриране отдясно в наказателното поле на „Пирин” с глава изпрати топката в мрежата за 2:0. До края на полувремето не се стигна до отбелязване на нови голове и футболистите се оттеглиха на почивка при резултат 2:0 за „Спортист” (Своге).
През второто полувреме отново отборът, който доминираше на терена, бе този на „Спортист” (Своге). В 75-ата минута при бърза атака на „шоколадите” Кирил Янакиев бе изведен в удобна позиция в наказателното поле и с топовен шут опъна мрежата зад стража на „Пирин” (Гоце Делчев) за 3:0.
Срещата бе ръководена на равнище от съдийската тройка Александър Вангелов, Венелин Иванов и Христо Кесаров.