Monday, May 6, 2024
HomeСпорт 7 златни, 6 сребърни и 10 бронзови медала за шурикените на Кюстендил...

7 златни, 6 сребърни и 10 бронзови медала за шурикените на Кюстендил от международния турнир “Купа Плевен”

Младите каратеки вдигнаха и купата за 3-то място в комплексното класиране на международния турнир

Малките надежди на карате клуб “Шурикен” спечелиха 23 отличия – 7 златни, 6 сребърни и 10 бронзови на международния турнир “Купа Плевен”. Участваха над 300 състезатели от 26 клуба, а 23-ма каратеки с треньори Емил Димитров и Елена Колешанска вдигнаха и купата за 3-то място в комплексното класиране.

Със златни медали се окичиха Асен Миланов, Марио Иванов и Янислав Йорданов на ката, а Йорданов, Мартин Василев и Владимир Назъров – на кумите. Васил Здравков е първи на макевара и трети на ката. Сребро грабнаха Деян Миленков, Валентин Крумов, Никола Боянов на кумите, а Владимир Назъров на ката до 16 г. С два бронзови медала в двете дисциплини си тръгна Георги Матуски.

Към златото и среброто Владимир Назъров прибави и бронз на ката до 14 г. Трети места записаха Лъчезар Петров, Марио Иванов, Искрен Тодоров, Християн Василев, Никола Арнаудов и Мария Милошева на кумите. Божидар Сотиров и Михаела Тодорова са трети на ката.

На крачка от медалите останаха Йоан Кръстев, Християн Стоянов, Преслава Николова, Лазар Тодоров, Виктория Венкова и Янислав Миленков.

“Изключително съм доволен  от представянето на всички състезатели, и особено от най-малките, които направиха своя дебют и успяха да се окичат с медали. Предстои ни Национална купа за всички възрасти в Габрово на 14 и 15 октомври”, сподели старши треньорът Емил Димитров.