Wednesday, May 8, 2024
HomeСпортЕва Вукадинова намери място в топ 30 на гигантския слалом в Церкно,...

Ева Вукадинова намери място в топ 30 на гигантския слалом в Церкно, Словения

Състезателката на клуб “Боровец” Ева Вукадинова намери място сред първите 30 в гигантския слалом за ФИС в словенския зимен център Церкно. 16-годишната алпийка завърши двата манша с общо време 1:48,89 мин, като се класира 27-а. Вукадинова остана на 4,97 сек зад победителката Хана Сетеренг от Норвегия, която не допусна нито една грешка по трасето.

Така Ева затвърди добрата си спортна форма, намерила отражение в първото и второто място в слалома за купа “Бороспорт” дни по-рано.

Другата родна скиорка в дисциплината – Гергана Заднепровска, за съжаление не успя да завърши втория манш и отпадна от надпреварата. Същата съдба сполетя и аса на “Боровец” Антон Томов по време на мъжкия гигантски слалом.

В спортната проява в Церкно – градче с население от едва 5000 жители, се включиха 44 алпийки от 16 държави. Всички те останаха възхитени от условията в курорта и от 20-те идеално подготвени писти на височина от едва 900 до 1300 м, обслужвани от 8 лифта.

На снимката: Ева Вукадинова