Wednesday, May 8, 2024
HomeРегионБанскоКлубът по канадска борба от Банско спечели отборно първо място на Държавното...

Клубът по канадска борба от Банско спечели отборно първо място на Държавното първенство

Клуб по канадска борба „Армспорт“ – Банско спечели отборно първо място на Държавното първенство.
В продължение на два дни Белоградчик бе домакин на 26-то Държавно първенство по канадска борба. Първенството бе открито от Асен Хаджитодоров, президент на Националната и Световната федерация по канадска борба, благодарение на когото този спорт се развива повече от 20 години в страната и вече е олимпийски и параолимпийски спорт.
В състезанието на масите за канадска борба участваха близо 40 юноши и девойки от цялата страна, както и над 60 участника с увреждания.
В отборното класиране първото място заеха състезателите от клуб „Армспорт“ – Банско. Клубът на Банско спечели и много златни, сребърни и бронзови медали в различните категории: