Wednesday, May 8, 2024
HomeСпорт„Марек“ разби „Перун“, да му мисли „Пирин“ (Разлог)

„Марек“ разби „Перун“, да му мисли „Пирин“ (Разлог)

Дупнишките футболисти отбелязаха 6 гола в мрежата на кресненци

„Марек“ изигра един от най-добрите си мачове от началото на сезона в Югозападната трета лига, побеждавайки с разгромното 6:1 „Перун“ насред Кресна.
Димитър Панталеев даде начало на головата фиеста, а Васил Калоянов покачи на 2:0 през първото полувреме.
Петнайсетина минути след почивката Веселин Любомиров направи преднината на марекчани класическа. Малко след това Благовест Ангелов от домакините вкара хубав гол директно от фаул и намали резултата. Това обаче не повлия на играта на дупнишкия клуб, който вкара нови три попадения. Точни бяха Александър Близнаков, Симеон Димитров и Радослав Михалков.
По този начин „Марек“ и „Вихрен“ продължиха гонитбата за първото място, след като и тимът от Сандански записа нови три точки, налагайки се с минималното 1:0 над „Пирин“ (Гоце Делчев).
В събота момчетата на Светослав Георгиев ще се опитат да пренесат добрата игра и приповдигнатото настроение и срещу „Пирин“ (Разлог), който приемат на своя „Бончук“. Срещата е насрочена за 16 часа.
В същото време „гладиаторите“ имат трудно гостуване на „Оборище“ (Панагюрище).