Wednesday, May 8, 2024
HomeСпортМладите състезателки на Галя Миткова вдигнаха купата на отборен шампион по спортна...

Младите състезателки на Галя Миткова вдигнаха купата на отборен шампион по спортна аеробика клас А

Сребърни медали за Ивана Георгиева, Симона Ръждавичка и Виктория Георгиева при девойки старша възраст

Отлично представяне направиха състезателките на СК “Тонус” (Кюстендил) на 21-вото държавно отборно първенство по спортна аеробика за деца, юноши и девойки, клас А, което се проведе в Асеновград. Възпитаничките на треньора Галя Миткова станаха отборен първенец, а тяхната наставничка вдигна шампионската купа.

”Във възрастова група 15-17 години девойки старша възраст, категория тройка, спечелихме три сребърни медала от Ивана Георгиева, Симона Ръждавичка и Виктория Георгиева, както и отборната купа за първо място в същата категория. Отлично представяне за Ивана Георгиева, която успя да се пребори за участие във финал на индивидуалната надпревара, където зае 8-о място. Симона Ръждавичка се нареди на 9-о място, а Виктория Георгиева остана на 10-о място. Представянето на всички бе отлично”, коментира председателят на клуб “Тонус” Галя Миткова. Съдии на състезанието бяха Теодора Воденичарова и Соня Александрова.

За кюстендилската школа предстои подготовка за състезанието за клас Б, което ще се проведе на 25 ноември в София.