Wednesday, May 8, 2024
HomeСпорт„Беласица” победи „Балкан” с 3:2 в Петрич

„Беласица” победи „Балкан” с 3:2 в Петрич

Първата си победа от началото на настоящото първенство на ЮЗ трета лига постигнаха футболистите на Атанас Джамбазки срещу отбора на „Балкан” (Ботевград). Около 500 зрители изгледаха този двубой, като повечето от тях заеха места в сенчестия сектор на стадиона. Новообразуваният фенклуб подкрепяше любимата си „Бела” от слънчевия сектор, голи до кръста, до последния съдийски сигнал.

През първите няколко минути отборът на гостите опита да превземе вратата с бързи контраатаки. В 8-ата минута Любомир Караниколов отблизо и необезпокояван от никого насочи топката в далечния ъгъл на Захари Димитров за 0:1. Радостта на футболистите от Ботевград бе кратка, след като при атака по десния фланг на домакините Николай Христов повали Атанас Карачоров и

главният съдия Димитър Димитров отсъди дузпа,

която капитанът Благой Наков превърна в гол за 1:1. Това импулсира петричките футболисти и в 15-ата минута Васил Божинов насочи кълбото към Владимир Кабранов, който майсторски мигновено го оплете в мрежата зад Калин Дончев за 2:1. На два пъти по-късно вратарят на „Беласица” Захари Димитров показа майсторство и отрази опасните удари на Ивайло Цветков и Костадин Владиславов. В 35-ата минута Васил Божинов – с много добри прояви в този мач – след скоростна атака по левия фланг навърза двама от защитата на гостите и стреля, но кълбото профуча на сантиметри встрани от Калин Дончев. До края на първото полувреме

Жустино Мендес обстрелва вратата на гостите,

но и в двата случая на успя да донесе радост на „комити”. През втората част на срещата първи имаха шанс за гол домакините, но ударът на Васил Божинов не бе точен и донесе корнер. В 49-ата минута Кристиян Ковачев преодоля безпроблемно Атанас Карачоров, навлезе в наказателното поле и от 2 метра изравни за 2:2. Две минути по-късно Кристиян Ковачев със страхотен шут разтресе напречната греда зад петричкия вратар. Нови два невероятни пропуска на гостите, които не успяха да прострелят вратаря на „Беласица” Захари Димитров сред удари на Ивайло Цветков и Любомир Караниколов. Всичко това не остана незабелязано от наставника на петричкия тим Атанас Джамбазки и той вкара в игра Марин Георгиев на мястото на Димитър Стоев, който се пренесе в халфовата линия. Така до края на мача централната защитна двойка на домакините бе Марин Георгиев и Симеон Бояджиев, с което нещата отзад се затегнаха. По един пропуск набързо направиха Васил Божинов за „Беласица” и Кристиян Ковачев за „Балкан”. В 83-тата минута

феновете на „Беласица” ликуваха.

Тогава Марти Таушанов изведе по невероятен начин Васил Божинов в наказателното поле на гостите и нападателят успя да изпрати топката в мрежата на Калин Дончев за 3:2. Тази победа беше първа за петричкия тим в това първенство и беше постигната в един много труден момент. Жегата на терена на стадион „Цар Самуил” беше непоносима и мъчеше футболистите и на двата отбора. В отбора на домакините за първи път в защитния вал играеха заедно Димитър Стоев и Симеон Бояджиев. Младият Стоев, който винаги е играл в халфовата линия, не можа да свикне с новите си функции, при което товарът падна на Симеон Бояджиев, който с много увереност, точна намеса и удари към колегите си внасяше спокойствие сред колегите си. Редно е да се зачете отбелязването на головете от Благой Наков, Владимир Кабранов и най-вече Васил Божинов, който донесе радостта на фенове. Над всички беше вратарят на „Беласица” Захари Димитров, който продължи поредицата си от отлични срещи за петричкия тим.

След мача наставникът на „Балкан” (Ботевград) Иван Редовски определи съдийството на главния арбитър Димитър Димитров като срамно, заявявайки:

„Отряза ни главите по ритуален начин”.

Старши треньорът на „Беласица” Атанас Джамбазки изрази задоволство от характера, който показаха неговите възпитаници в този мач. „Поради наказание на централните защитници Вальо Костов и Любомир Граминов бях принуден да върна на техните места Димитър Стоев и Симеон Бояджиев. Нашите контраатаки бяха по-опасни и по-резултатни и макар и при непосилна жега моите възпитаници донесоха радост за всички нас и считам победата за заслужена“.

„Беласица”: Захари Димитров, Карачоров, Стоев, Бояджиев, Шамкалов, Наков, Тусонджиев, Кабранов, Таушанов, Мендес, Божинов /Ив.Георгиев, Марин Георгиев, Спасов/