Wednesday, May 8, 2024
HomeСпорт„Етър” вкара 4 гола на „Струмска слава” в Симитли

„Етър” вкара 4 гола на „Струмска слава” в Симитли

„Етър” спечели с 4:1 срещу „Струмска слава” в първата контрола и за двата отбора за годината. Мачът се  игра на градския стадион в Симитли, а главен съдия бе петричанинът Ивайло Стоянов. Срещата изгледаха бившият национал Цанко Цветанов, емблематичният треньор Борис Николов, братята Герасим и Кирил Закови.
Още при първата атака “болярите” поведоха, като 16-годишният юноша Стелиян Добрев вкара своя първи гол за мъжкия отбор. Във 2-рата минута Добрев се пребори в наказателното поле и с диагонален удар откри резултата. След още 10 минути сериозна контузия в коляното получи Христофор Хубчев, който бе заменен от Иван Скерлев. Футболистите от Радомир успяха да изравнят в 15-ата минута, когато капитанът Борислав Николов стреля, а направилият повторен дебют за „Славата” Иво Стоянов с добавка вкара за 1:1.
В 54-тата минута “виолетовите” отново поведоха. Иван Стоянов направи хубава атака, в която намери Ерол Дост пред опразнената врата. Великотърновският тим наложи тотален превес и последваха още два безответни гола. Напористият Стелиян Добрев вкара второ попадение, след като отново Иван Стоянов стреля, вратарят отби и юношата с добавка покачи на 3:1. Малко след това след центриране от корнер защитникът Александър Дюлгеров с глава оформи крайния резултат.
„Струмска слава” от 20-и идва на подготвителен лагер за 10 дни в село Коларово./pirinsport.com