Friday, May 10, 2024
HomeРегионПетрич На терена в с. Струма: Спортист наниза 5 на Стрела (Петрич)

На терена в с. Струма: Спортист наниза 5 на Стрела (Петрич)

При отлично съдийство на Боби Димитров се игра мачът за първенството на БОГ Струма 1 между отборите на Спортист (с.Струма) и Стрела (Петрич). Първият гол в срещата бе отбелязан от Лазар Янкулов, който бе изведен перфектно от Симеон Димитров и преодолявайки защитата на гостите откри резултата. При идентична ситуация Александър Табутов изведе Симеон Димитров и в 15-та минута резултатът вече беше 2:0. До края на първата част отборът на домакините все по-често се явяваше пред вратата на петричани, но до отбелязване на нов гол така и не се стигна.

След почивката зрителите видяха още три попадения във вратата на гостите от Стрела. В 60-та минута след пробив отдясно на Симеон Димитров последва центриране и Лазар Янкулов очи в очи с вратаря на гостите го излъга за 3:0. В 70-та минута Лазар Янкулов открадна топката от средата на терена, тръгна фронтално, излъга изпречилите му се защитници от гостуващия тим и направи резултата 4:0. В 87-ма минута Мартин Смилянски отдясно след прострелно центриране по земята насочи топката към Константин Кирил Константинов и направи резултата 5:0. За отбелязване е, че в 12-та минута бе отсъдена дузпа за удар с ръка на Любомир Славков, но вратарят Димитър Палаханов улови топката, насочена от нападателя на гостите.
Силен мач направи ветеранът Николай Улянов.