Миньор 2015 се класира за четвъртфинал в Турнира за купата на ББЛ А група

Перничани надвиха трудно Ънстопабъл с 82:76. Тимът от Добрич поведе с 13:2 на старта на мача, но домакините завършиха частта със 17 безответни точки и след десет минути игра водеха с 19:13. Разликата в тяхна полза продължи да расте и през втория период, като на почивката те бяха напред с 46:31. След паузата играта бе доста по-равностойна, като преди последната четвърт Ънстопабъл намали за 54:65.

Още в началото на заключителната част Миньор 2015 остана без Милен Дудев, който бе дисквалифициран след получено неспортсменско нарушение, тъй като преди това в мача имаше и техническо. Гостите постепенно започнаха да топят изоставането си и близо три минути преди края от него останаха едва 2 точки – 67:69.

Въпреки че почти един след друг за пет фаула играта напуснаха също Георги Дамянов и Велислав Гълъбов, баскетболистите на Георги Младенов удържаха водачеството си до последно.
По 23 точки за победителите реализираха Георги Бързаков и Кристиян Ставрев (8 борби). Георги Дамянов отбеляза 14 точки.