Незаслужена загуба на „Беласица“ в Панагюрище, безсмислен фаул в последните минути се оказа фатален за петричани

„Беласица“ загуби в Панагюрище от състава на „Оборище“ с 0:1. Единственият гол бе отбелязан в 85-ата минута от фаул.

Мачът от третия междинен кръг за първенството на ЮЗ трета лига между отборите на „Оборище” и „Беласица“ (Петрич) се игра на стадион „Орчо войвода“ в град Панагюрище. Първото полувреме беше равностойно, като имаше ситуации и пред двете врати. Запро Динев по десния фланг създаде доста главоболия на защитата на домакините, надбягвайки ги. Той центрираше много удобни топки за колегите си в наказателното поле на „Оборище”, но там нямаше кой да отбележи гол. В 16-ата минута бързоногият Запро Динев мина като на парад срещу изпречилите му се колеги от отбора на „Оборище”, насочи кълбото в наказателното поле на домакините и отново нямаше кой да го отклони във вратата на противника. В 36-ата минута отново той след нов успешен пробив се устреми към вратата на домакините, стреля от движение към далечния ъгъл, но кълбото премина на сантиметри встрани от вратата. През първото полувреме футболистите на „Оборище” могат да се похвалят само с уцелване на напречната греда след центрирания в 15-ата и 25-ата минута.

През втората част футболистите на двата отбора се хвърлиха с цел спечелване на трите точки. Гостите владееха повече топката и създаваха опасности пред вратата на домакините, но така и до гол не се стигаше. След получения червен картон от страна на Ванчо Траянов от „Оборище“ петричките футболисти заиграха още по-добре и голът висеше на косъм. Играеше се в половината на домакините. Запро Динев продължи да тормози защитата на „Оборище“, насочвайки кълбото към колегите си в наказателното поле, но отново там Васил Тачев, Марти Таушанов, Запро Динев и Владимир Кабранов отблизо не можаха да поразят вратата на домакините. В 85-ата минута се случи нещо неочаквано за присъстващите на стадиона. Тогава Благовест Таушанов направи един безсмислен фаул, който се оказа фатален за гостуващия тим, след като Георги Стефанов изпрати топката неспасяемо над изградената стена от страна на футболистите на „Беласица“ за 1:0.