Състезателите на Славей Христов донесоха 10 медала в Петрич, дъщерята на полицейския шеф Мариета Арабаджиева спечели злато

Благодарим на кмета Димитър Бръчков, който ни помага много и осигури превоз да участваме в международното първенство по карате киокушин, каза наставникът

10 медала спечелиха възпитаниците на Славей Христов от Петрич в силното международно първенство на открито по карате киокушин. Спортното събитие се проведе в зала „Арена Горна Малина” край София. В него умения мериха състезатели от Русия, Иран, Сърбия, Румъния, Гърция, Турция, Израел и България. Съдиите бяха от чужбина, като техен шеф бе швейцарецът Еди Габатулер. Организатор на международното първенство бе Българската федерация по киокушин.
Петричкият СК ГОДО, воден от известния специалист Славей Христов, участва в първенството с 11 състезатели, които спечелиха 10 медала:

Златен медал

– Мариета Арабаджиева набор 2009 в категория до 40 кг – дъщеря на началника на РПУ-Петрич. Това момиче е с голямо бъдеще в този вид спорт.

Сребърни медали:

Гергана Христова – дъщеря на старши треньора Славей Христов – набор 2010, категория до 45 кг, шампион на Румъния и България и втора на сегашното първенство;
Симеон Павлов – набор 2009, категория до 30 кг, дебютант;
Парис Блажев – набор 2009, категория до 30 кг;
Димитър Стефанов – набор 2010, категория до 40 кг;
Георги Милев – набор 2011, категория до 25 кг – най-младият състезател;
Димитър Христов – набор 2004, категория до 90 кг, тотално ощетен от съдиите на финала. Единодушно състезателите, участници на първенството в тази категория, го определиха за шампион;
Марио Тушков – набор 2002, категория до 50 кг.

Бронзови медали:

Иван Комов – набор 2010 – категория до 35 кг;
Живка Петрова – набор 2004, категория до 50 кг.
Единствено 9-годишният Валери Въчков не спечели отличие, но неговият треньор е уверен, че ако продължава да е сериозен, и той ще попадне в най-скоро време след призьорите.
„Не съм разочарован, но искрено съжалявам, че в 7 финални срещи не успяхме да спечелим златото. Може би липсата на международен опит си каза думата. Видяхме грешките си. За в бъдеще ще работим върху тяхното изчистване. Изказвам своята голяма благодарност от името на всички състезатели на кмета на община Петрич Димитър Бръчков, който ни помага много тази година и ни осигури превоз да участваме в това международно първенство. Средствата за участието ни в него бяха осигурени от родителите на състезателите. До момента тази година сме спечелили общо 37 медала, като половината от тях са от участие в международни първенства”, сподели Славей Христов.