Мъжете на „Пирин” (Разлог) сломиха младите „орлета” с 5:1

Мъжете на „Пирин” (Разлог) надиграха U-19 на „Пирин” (Благоевград) с убедителното 5:1. Двата отбора се срещнаха на стадиона в Падеш в контролен мач. През първата част на срещата преимуществото бе на страната на гостите от Разлог и с голове на Мартин Татаров (два) и по един на Цветан Варсанов и Георги Каракашев първата част завърши при резултат 0:4. След почивката в отбора на „Пирин” (Разлог) бяха извършени доста смени. Шанс за игра на футболистите от резервната скамейка даде и наставникът на младите „орлета” Васил Петров. Темпото на игра спадна чувствително. Възпитаниците на Васил Петров стояха по-добре за разлика от първата част и двата отбора си отбелязаха по едно попадение. Крайният резултат стана 5:1 за „Пирин” (Разлог).
„В този контролен мач шестима от основните ми футболисти бяха привикани в мъжкия отбор. Става дума за вратаря Радослав Ангелски и полевите играчи Димитър Митев, Виктор Ергин -защитници, Ивайло Михайлов и Любомир Цолев – халфове и нападателя Денис Ангелов. През втората част на срещата не отстъпвахме на „Пирин” (Разлог), защото техните резерви не играха като колегите си от първото полувреме“, сподели Васил Петров – наставник на U-19 на „Пирин” (Разлог). До момента мъжкият отбор на „Пирин” (Разлог) има две победи и едно равенство в контролните мачове. Следващият четвърти мач ще бъде в събота, 9 февруари, срещу „Септември” (Симитли) като гости.