„Пирин” загуби две точки у дома

Отборът на „Пирин” пропусна да запише четвърта поредна победа. „Орлетата” стигнаха само до точка, която не дойде никак лесно. В 60-ата минута пиринци губеха с 0:2, но показаха мъжество и стигнаха до равенството. „Зелените” бяха видимо по-добрият отбор и бяха поставили под обсада дълбоко прибрания отбор на „Спартак” (Варна), но груби грешки в отбрана им коства сериозното изоставане.
Росен Николов от гостите се възползва от остро центриране в 12-ата минута и отбеляза красив гол. До почивката пиринци атакуваха, но удари на Габриел, Златинов, Благов и Динов не успяха да затруднят стража на гостите.
Втората част започна с масиран натиск за „орлетата”. Гостите бяха приели играта дълбоко в своята половина. Противно на логиката, те успяха да поведат с второ попадение с глава, след като отбраната на „зелените” проспа един корнер и Добрев бе точен от границата на пеналтерията за 0:2.
До края на мача на терена имаше само един отбор. Натискът на благоевградчани даде резултат в 69-ата минута, когато Пенев си заби автогол, след остро центриране отдясно. Окрилени, „зелените” натиснаха още повече и заслужено стигнаха до още един гол, дело на Златинов от дузпа. При 2:2 и 15 минути до края пиринци посегнаха към 3-те точки, но за съжаление изпуснаха поне още 3 чисти положения.
Следващият мач за „Пирин” е в петък, когато „орлетата” гостуват на „Кариана” в Ерден.