„Мила Родино” звуча за европейските шампиони Виктория Венкова и Божидар Сотиров от клуб “Шурикен”

Виктория Венкова
  • Кюстендилският клуб спечели още 3 сребърни и 4 бронзови отличия от надпреварата в Скопие

Истински фурор на татамито в град Скопие, Северна Македония, сътвориха каратеките на кюстендилския клуб “Шурикен” на 11-ото Европейско първенство по шотокан. В надпреварата участваха над 1000 състезатели, а треньорът на шурикените гласува доверие на 11 свои състезатели, които в дисциплината кумите спечелиха 2 златни, 3 сребърни и 4 бронзови медала.

Европейски шампиони станаха Виктория Венкова и Божидар Сотиров, като в тяхна чест в залата прозвуча „Мила Родино”. Вики грабна златния медал в дисциплината кумите шобу ипон и взе бронзов медал в дисциплината WKF. Божидар спечели златния медал в WKF и сребърния медал в дисциплината шобу ипон.

Божидар Сотиров с треньора Веселин Димитров

Вицеевропейски шампиони станаха Иван Иванов и Янислав Миленков, а бронзови медалисти станаха Рикардо Реджепи, Иван Симеонов и Никола Христов. На крачка от отличията остана Християн Василев, заемайки 5-о място. Андрей Тодоров, Искрен Тодоров и Асен Миланов играха добре, но не успяха да стигнат до медалите.

“Преди състезанието направихме съвместни тренировки с един от най-добрите клубове в Северна Македония, карате клуб “Олимпик”.

Много добро представяне. В някои от срещите бяхме много ощетени, но въпреки съдийските грешки децата се представиха много добре.

Предстои ни Националната купа в Кранево следващата седмица”, каза наставникът Веселин Димитров.