„Марек Юнион-Ивкони” има да си връща на „Дунав” за миналия сезон

Дупнишкият клуб ще се опита да постигне чист успех над тима от Русе.
  • Дупничани излизат за чиста победа над русенци пред собствените си фенове

„Марек Юнион-Ивкони” посреща „Дунав” в един от наглед най-лесните си мачове през есенния дял на волейболния елит. Дотук дупничани са безгрешни пред собствените си фенове, записвайки три категорични победи с по 3:0 гейма над „Левски”, „Монтана” и „Арда” (Кърджали). В гостуванията си обаче момчетата на Виктор Карагьозов имаха тежки задачи на три от най-силните отбори в Суперлигата и загубиха с по 0:3 гейма от „Хебър” в Пазарджик и от „Добруджа 07” в Добрич. В последния кръг пък марекчани играха много добре, но в крайна сметка отстъпиха с 1:3 гейма от „Нефтохимик” в Бургас. Трите победи и трите поражения отреждат на дупнишкия клуб 6-о място във временното класиране с актив от 9 точки. Съперникът им от Русе пък е на 4-та позиция в таблицата с 11 спечелени пункта. Въпреки високото им място в класирането русенци не са считани за фаворит за челните места. Прави впечатление, че постигнатите 4 успеха са срещу по-скромни отбори, а в миналия кръг „Дунав” дори губи у дома от „Черно море” с 2:3 гейма.
Дупничани имат и да си връщат на тима от Русе за миналия шампионат. Тогава именно „Дунав” ги измести от топ 8 и ги лиши от право на участие в плейофите след края на редовния сезон за първи път от години насам.
Двубоят ще се проведе в петък от 18,15 часа в Спортната зала в Дупница.