„Марек” вкара 3 гола на ФК „Кюстендил” за първия си успех през годината

Дупничани и кюстендилци сътвориха голово шоу.

„Марек” победи ФК „Кюстендил” с 3:2 във втората си контрола от зимната подготовка. Въпреки че беше приятелски мач, двата тима се вкопчиха в люта битка, която подобава на регионално дерби. Двубоят се изигра в кюстендилското село Копиловци и беше доста атрактивен за гледане.
Кюстендилци успяха да поведат малко преди почивката. В 39-ата минута бившият капитан на дупничани Росен Йорданов с глава отбеляза гол на доскорошните си съотборници.
Равенството бе възстановено малко след началото на втората част, когато Николай Ганчев реализира хладнокръвно отсъдената дузпа в полза на „Марек”. ФК „Кюстендил” отново излезе напред в резултата, когато Александров също реализира 11-метров наказателен удар пред другата врата.
Дупнишкият клуб обаче не се отказа да търси най-малко изравняване на резултата. Минутата бе 83-та, когато младият нападател Симеон Димитров вкара за 2:2. Даниел Георгиев донесе победата за „Марек” три минути по-късно, когато беше точен за крайното 3:2.
Това беше първа победа за дупничани през 2020 година, след като загубиха предишния си спаринг от „Перун” в Кресна.