Атина Трендафилова от Сандански стана световна шампионка по шотокан карте-до, надви 32-ма състезатели

Лидия Златкова загуби със съдийско решение на оспорвания финал и остана 2-ра

Треньорът Костадин Чепандов доволен от представянето в Молдова

Учителят по карате в Спортно училище Костадин Чепандов

покри нормативите за най-високата категория международен съдия – клас „А”

Сандански бе прославен в Молдова на 26-ото световно първенство по шотокан карте-до и световна Кохай купа в град Кишинев, Молдова. Мондиалът се организира от шотокан карте-до на Обединените нации (Shotokan Karate Do of United Nations – SKDUN), чийто представител у нас е Българската федерация шотокан карате-до (БФШК).

Лидия Златкова – 2-ро място

В битки с 32-ма състезателки Атина Трендафилова от Клуб за източни бойни изкуства „Спартак” (Сандански) завоюва златния медал в спортна дисциплина кумите индивидуално, категория -57 кг, възрастова група юноши (16-17 г.) на 26-ото световно първенство, а Лидия Златкова загуби със съдийско решение на оспорвания финал и остана 2-ра в спортна дисциплина джу ипон кумите, възрастова група деца (10-11 г.) на 11-ата световна Кохай купа по шотокан карате-до
В отборните състезания на Световното първенство Атина Трендафилова стана и вицесветовна шампионка с българския отбор при девойките в спортна дисциплина кумите и бронзова медалистка при юноши микс отборно, спортна дисциплина кумите.  Като съотборник при юноши микс с бронз се окичи и  Никола Костов, също състезател от КИБИ „Спартак”.

Отляво надясно – Димитър Стоянов, Атина Трендафилова, Костадин Чепандов, Лидия Златкова, Димитър Михов и Никола Костов

В състезанията участваха над 2000 състезатели, разпределени в съответните възрастови групи и категории от Европа, Азия, Африка и Северна Америка. В рамките на националните отбори, представляващи България, бяха повикани и състезателите от Клуб за източни бойни изкуства „Спартак”, Сандански:
Слави Сираков – деца (7-9 г.); Лидия Златкова – деца (10-11 г.);
Захара Сиракова – мини кадети (12-13 г.);
Димитър Михов – кадети (14-15 г.)
и юношите – Атина Трендафилова, Димитър Стоянов и Никола Костов.
Въпреки че останалите състезатели от санданския клуб не се окичиха с медали, треньорът Костадин Чепандов остана доволен от тяхното представяне, тъй като дебютантите на Световното първенство – Захара Сиракова (бронзова медалистка от Европейската кохай купа 2018 г.) и  Димитър Стоянов ( златен медалист от Световната кохай купа 2016 г.) се представиха много добре, а Димитър Михов (бронзов медалист от Световното първенство 2017 г.) стигна до полуфинала в своята възрастова група. Дебютантът  Слави Сираков също се представи добре, като преодоля предстартовата треска и активно участва в състезанието.
И с още едно постижение се върна групата от Сандански – Костадин Чепандов, старши треньор на КИБИ “Спартак” и учител по карате в Спортно училище – гр. Сандански,  покри нормативите за най-високата категория международен съдия – клас „А”.