Браво! Нов голям успех за Алисия Сусанина – дупничанката спечели световната купа в Италия

Снимка: СК „Патриот“

Честито Дупница и България!Алисия Сусанина грабна златото на Световната купа в Италия!

Златното момиче на СК „Патриот“ триумфира със световната купа по кикбокс в стил „лоукик“ след успех във финала над молдовката Моника Чичоара.

Дупничанката бе много по-убедителна в последния мач при дамите до 60 кг. и заслужено се поздрави с крайния успех.

По-рано Сусанина победи убедително представителката на домакините с 3:0 съдийски гласа и победата й в Италия бе очаквана.

Припомняме, че Алисия Сусанина е Спортист на годината (2023) на Община Дупница.

“Още 6-ма български кикбоксьори станаха носители на Световна купа в Йезоло днес“, информираха в събота  от Българската конфедереция по кик бокс и муай тай.
„България приключи участието си в най-тежките три стила на ринг с актив от 10 златни, 5 сребърни и 5 бронзови отличия на Световната купа по кикбокс в Италия.
Днес от 7-те ни финалисти в направление ринг 6-ма спечелиха златните медали в своите категории и стилове, а един ще се завърне със сребро.
След победи на финал, шампиони станаха Алисия Сусанина, Александър Рибников, Христо Димов, Костадин Кърджалийски, Атанас Димов и Диян Димитров.
Родните бойци се представиха изключително силно в надпреварата, която е първата от общо четири за годината Световни купи от календара на Световната федерация по кикбокс „ВАКО“.
Алисия Сусанина спечели купата при девойки старша възраст, стил лу кик, кат. до 60кг след категорична победа с 3:0 съдийски гласа над представителката на Молдова Моника Киклара.
При мъжете Александър Рибников стана носител на Световната купа в стил лоу кик, кат. до 67кг, след успех с 3:0 съдийски гласа над Микеле Шифарели (Италия).
Христо Димов взе златото при мъже, стил лоу кик, кат. до 63,5кг надигравайки с 3:0 съдийски гласа Лукас Барис (Чехия).
Костадин Кърджалийски трябваше да излезе на финал срещу друг българин, но срещата не се състоя поради контузия на Тодор Георгиев. Така Кърджалийски спечели служебно Световната купа, а Георгиев остана със сребърното отличие.
Атанас Димов спечели златния медал при юноши старша възраст, стил лоу кик, кат. до 67кг след победа с 3:0 съдийски гласа над Филипо Ди Джовани (Италия).
Диян Димитров също стана шампион при юноши старша възраст, стил К1, кат. до 63,5кг след като се наложи на финала с 3:0 съдийски гласа над Матеос Гръзеков (Полша)“, съобщиха още от родната федерация.