Гордост за Перник! Миньор 2015 надви Фаб Файв за десета поредна победа и спечели редовния сезон в ББЛ ,,А група”

Лидерът в регион Запад на ББЛ А група Миньор 2015 спечели дербито с втория Фаб Файв, побеждавайки го с 91:77 в столичната зала „Триадица“. Съставът от Перник водеше през целия мач, но опонентът му бе близо до пълен обрат през второто полувреме.
След тази среща Миньор 2015 остава еднолично на върха в региона с баланс 18-1, докато Фаб Файв запазва втората си позиция с 14-5. Баскетболистите на Георги Младенов взеха инициативата още от самото начало. Те започнаха да трупат разлика и след десет минути игра водеха с 21:9. Те отбелязаха девет тройки само за първото полувреме, а в комбинация с многото грешки на съперника, на почивката се откъснаха с 50:27.
След паузата обаче ролите се размениха. Стрелбата от далечно разстояние потръгна и за столичния тим, който започна да бърка много по-рядко. Разликата падна едва до 3 точки, но все пак преди последната част Миньор 2015 увеличи за 67:59. Заключителната четвърт тръгна сравнително равностойно, след което обаче отборът от Перник отново натрупа аванс и спечели.
Георги Дамянов бе най-резултатен за успеха с 22 точки. Георги Бързаков се отчете с 21 точки и 7 асистенции. Христо Гатев записа дабъл-дабъл от 17 точки и 11 борби, а 16 точки добави Кристиян Ставрев.