Дея спорт победи Пирин в първи четвъртфинален двубой от шампионата по волейбол

Камен ЯНЕВ Дея спорт взе преднина в четвъртфиналната серия срещу Пирин в шампионата на България по волейбол за мъже. Бургазлии се наложиха с 3:1 (23:25, 25:23, 29:27, 25:21) у дома срещу отбора от Разлог и по този начин поведоха с преднина от 1:0.

Срещите се играят по регламент две победи от три мача при разменно гостуване. Момчетата на Благовест Катранджиев взеха аванс след 25:23 в първата част, но в останалите три гейма Дея спорт успя да се наложи и със силна игра в атака постигна обрат в срещата.

Най-резултатен за победителите е Георги Петров с 23 точки, докато Тодор Вълчев, който завърши с блокада последното разиграване в мача, добави още 19 точки. Спас Байрев от Пирин отбеляза 24 точки. В друга среща Левски София се наложи с 3:1 като гост срещу Монтана. Домакините успяха да поведат, но допуснаха множество грешки и се стигна до обрат в полза на “сините” в следващите три части. Срещите-реванш са на 26 март.

Първи четвъртфинални срещи от мъжкото първенство на България по волейбол:

Монтана – Левски София 1:3 (25:20, 20:25, 20:25, 23:25) * Левски София води с 1:0 победи в серията.

Дея спорт Бургас – Пирин Разлог 3:1 (23:25, 25:23, 29:27, 25:21) * Дея спорт има преднина от 1:0.