Драматично гостуване! „Спартак” (Склаве) победи без вратар „Градешница” с 4:2

Мачът от 3-тия кръг за първенството на областна група „Струма-1” между отборите на „Градешница” и „Спартак” (Склаве) се игра на стадиона в село Долна Градешница и завърши при резултат 4:2 за гостите. Преди мача основният футболист на „Спартак” Николай Георгиев сподели, че той и колегите му са заредени с амбиция да спечелят трите точки на негостоприемния терен в Долна Градешница. И наистина това стана факт, защото футболистите на „Спартак” знаеха за какво играят и защитиха името си като добър отбор. Срещата не започна добре за отбора на гостите. При центриране отдясно в наказателното поле на „Спартак” настъпи меле и Симеон Милчев отблизо с шут по земята изпрати топката в мрежата зад стража на гостите за 1:0. Радостта на домакините бе кратка. В 32-рата минута след  отлично изпълнен фаул в стил „Меси” Илия Атанасов направи безпомощен вратаря на „Градешница” за 1:1. В 40-ата минута Илия Чакалов след самостоятелен рейд тръгна фронтално срещу вратата на домакините, преодоля изпречилите му се техни футболисти и майсторски насочи кълбото в долния десен ъгъл за 1:2 и попадна в прегръдките на совите колеги.

През второто полувреме футболистите на „Спартак” продължиха да играят с хъс и желание за победа. В 60-ата минута Илиян Сухарев бе изведен перфектно в наказателното поле на „Градешница” и очи в очи срещу вратаря им го наказа за 1:3. Домакините не се примиряваха с временния резултат и търсеха начин за промяна в тяхна полза. В 75-ата минута Симеон Милчев с глава отбеляза гол за 2:3, но последва оспорване от страна на футболистите на гостите и потърпевш се оказа вратарят на гостите Радостин Барутчиев, който бе отстранен от игра. Липсата на резервен вратар в отбора на „Спартак” принуди наставника на тима да постави под рамката полевия играч Цветолюб Чолтеев. Футболистите на домакините се възползваха от ситуацията и търсеха начин за изравняване, но защитата на „Спартак” бе безупречна при центриранията им. В 85-ата минута при бърза контраатака по левия фланг на „Спартак” Илиян Сухарев изведе Васил Феридаров, който с шут от движение изпрати топката в далечния ъгъл зад вратаря на домакините за 2:4. Победата е втора поредна за новия треньор на „Спартак” (Склаве) Александър Панайотов.