Дупнишките волейболисти от „Марек Юнион-Ивкони” отстъпиха на „Нефтохимик 2010” в 5-геймова драма

Дупничани и бургазлии предложиха много качествен волейбол на публиката.
  • Дупнишкият клуб показа характер и голям потенциал, но не успя да направи пълен обрат срещу шампионите

„Марек Юнион-Ивкони” загуби с 2:3 (19:25, 23:25, 25:22, 25:22, 15:12) гейма от шампиона „Нефтохимик 2010” в изключително оспорван двубой. Дупничани и бургазлии предложиха на публиката драматичен мач и много качествен волейбол. Дебют начело на морския тим направи Николай Желязков, който бе назначен за наставник буквално няколко часа преди срещата.
    Гостите спечелиха първия гейм сравнително лесно, докато във втората част марекчани им оказаха далеч по-голяма съпротива. Все пак по-големият опит на „нафтата” оказа своето влияние и Теодор Салпаров и компания затвориха втория гейм при 25:23 в тяхна полза.
    В следващите две части младата селекция на Виктор Карагьозов показа, че има много качество и потенциал в състава си. Дупнишкият клуб се разигра, като африканците Ивез Мутабази и Иван Боб Онгом се отличиха с много добри отигравания, дирижирани от новия разпределител Чоно Пенчев. „Марек Юнион-Ивкони” показа и завиден характер, успявайки да направи резултата 2:2 гейма.
    В решителния тайбрек двата тима играеха точка за точка до 8:8. Тогава обаче гостите наложиха волята си и успяха да натрупат по-голям аванс, който се оказа достатъчен за крайния им успех.
    Най-резултатен за победителите беше Георги Петров със 17 точки (2 блокади), а Алан Джорджевич добави 15 пункта за успеха (3 аса, 2 блока). Топреализатор за дупничани в мача бе Ивез Мутабази, който се отличи също със 17 точки (4 аса, 1 блокада).
    След победата си „Нефтохимик” запазва петото си място в Суперлигата с показатели 8 победи и 5 загуби и актив от 23 точки. „Марек Юнион-Ивкони” пък остава осми с 14 спечелени пункта (5 успеха и 8 поражения).
    В следващия кръг дупнишкият клуб има тежко гостуване в Добрич, където ще се изправи срещу местния „Добруджа 07”. Срещата е насрочена за 30 януари, сряда, от 18 часа в зала „Добротица”.