„Марек Юнион-Ивкони“ отново в първата осмица

Тимът на „Марек Юнион-Ивкони“ (Дупница) извоюва мястото си в първата осмица на Суперлигата, след като се наложи над амбициозния „Ботев” (Луковит) с 3:1 гейма (25:20, 25:23, 22:25, 25:18) в плейофен двубой от Четвърта група на предварителния турнир. Срещата се проведе в гр. Правец. В първия мач помежду им в четвърта група, който бе в Монтана, волейболистите на Виктор Карагьозов победиха със същия резултат. Така с два  успеха дупнишкият отбор подпечата билета си за първата осмица. „Марек“ поведе в първата част, след което заигра с почти равно темпо със съперника. Впоследствие дупничани отново доминираха и в крайна сметка излязоха напред след 25:20. Във втория гейм двата отбора бяха равностойни, но домакините от Луковит поеха инициативата и оформиха добра разлика.  Момчетата от Югозапада обаче успяха да стопят преднината и да изравнят. Не след дълго „Ботев“ (Луковит) отново набра инерция и дръпна. Последва нова игра на нерви, от която волейболистите на Виктор Карагьозов излязоха победители. В третия гейм играта вървя точка за точка до 8:8, след което „Марек“ отново бе водещ. В следващите минути луковитци пак набраха инерция и вкараха интрига в двубоя. Напрежението от двете страни на мрежата се покачваше след всяко разиграване, играчите на Пламен Тодоров поведоха, но дупнишкият тим успя за пореден път да излезе от ситуацията. Съперникът стигна до геймбол и съумя да го отрази, намалявайки пасива си на 1:2 гейма, пише БНР. Решителната четвърта част премина с размяна на ролите и равностойна игра. След 14:14 обаче дупничани показаха по-стабилна игра и взеха желаното от мача.