„Миньор” начело на Втора лига – надви „Янтра” с 1:0

“Чуковете” записаха трета победа от 4 мача, в петък срещат „Марек”

„Миньор” оглави класирането във Втора лига, след като надви с 1:0 „Янтра” на стадион „Ангел Кънчев“ в Трявна и зарадва по най-добрия начин дошлите да го подкрепят перничани.
Единственото попадение беше дело на Методи Костов, който се разписа с глава в 70-ата минута.

Загубата е трета за домакините, които имат едва една точка, като заемат предпоследното място.

Играчите на Христо Янев пък делят първото място с „Хебър” и „Марица”. “Чуковете” имат 10 точки след третата си победа от четири двубоя.

Поражението може да се окаже последно за Костадин Ангелов-Лаптопа начело на габровци.

Иначе в горещото време двата отбора направиха здрав мач.
В 33-тата минута Калоян Йосифов направи невероятен пропуск, като от 2 метра прати топката над вратата. Габровци отвърнаха с пропуск на Кожухаров. В края на полувремето вратарят на домакините спаси шут на Йосифов.
През втората част Иван Петков прати топката в мрежата на Леонтиев, но попадението не бе зачетено заради засада.
В 70-ата минута Божидар Васев центрира отдясно и Методи Костов с глава откри резултата. Малко по-късно таранът можеше да се разпише за втори път, но останал сам срещу вратаря, стреля над напречната греда.
В следващия кръг „Миньор” среща „Марек”. Двубоят е насрочен за петък от 18 часа на стадиона в Перник.

Снимка: „Миньор” (Перник)