Миньор разби Струмска слава в мач с много нерви и червени картони

Миньор (Перник) постигна класически успех с 3:0 при визитата си на Струмска слава в двубой от 11-ия кръг на Втора лига. Емил Ценов (45+1) беше точен за гостите, a Кристиян Слишков (73) удвои. Борис Тютюков (85) оформи крайния резултат с прекрасно изпълнение.
Първата голова възможност дойде в 23-ата минута, при която Методи Костов отправи удар с глава, но вратарят на радомирци Драгомир Петков успя да избие с една ръка.
В 31-ата минута Михаел Орачев центрира в наказателното поле, където Георги Купенов стигна до топката и опита да стреля от малък ъгъл, но Петков изби в корнер.
В добавеното време Миньор Перник организираха опасна контраатака, при която Веселин Васев пусна пас към Емил Ценов, който финтирарайки Марио Дилчовски се оказа сам срещу Петков и със силен удар откри резултата.

Тунгаров през втората част пробва да отбележи, но удара ми беше твърде неточен.
В 73-ата минута след разбъркване в наказателното поле на Струмска Слава, Слишков беше най-съобразителен в създалата се ситуация и матира Драгомир Петков за втори път.
В 85-ата минута Борис Тютюков направи резултата класически с удар от границата на наказателно поле.
В 87-ата минута се оформи здраво спречкване между футболистите на двата тима. След бутане и ритане в крайна сметка играта напуснаха Мартин Костов от домакините и Михаел Орачев от гостите. Те получиха директни червени картони.
По този начин Миньор вече събра 13 точки и се изкачи над опасната зона, на 13-а позиция, а Струмска слава остава 10-и с 16 точки. В следващия кръг перничани приемат лидера Спартак Плевен, докато радомирци гостуват на дубъла на ЦСКА 1948.