Миньор 2015 надви дубъла на Балкан за шеста поредна победа в ББЛ А група

Победа в деня на изборите – 14 ноември, постигнаха баскетболистите от Миньор 2015 (Перник), които надвиха младия състав на Балкан-2 с 88:70.

Това е шести подред успех за перничани в ББЛ А група. След поредица от размени на водачеството, след първата четвърт резултатът отново бе равен – 23:23.

През втория период обаче момчетата на Георги Младенов взеха леко предимство и на почивката водеха с 45:39. Ботевградчани намалиха изоставането си само на 2 точки след паузата, но след много силни финални минути на частта, отборът от Перник се откъсна с 65:50.

В оставащото време авансът на Миньор 2015 достигна 20 точки и тимът нямаше проблем да задържи водачеството си до последно.

Георги Бързаков бе в основата на успеха с 32 точки и 10 борби. Христо Гатев също записа дабъл-дабъл – 18 точки и 11 борби. Мартин Мандалски завърши с 15 точки и 8 борби, с 11 точки е Кристиян Ставрев.