Миньор 2015 обърна ЦСКА за осем поред

Миньор 2015 записа осма поредна победа в ББЛ А група. В дерби от регион Запад, което се изигра в зала „Триадица“ в София, тимът се наложи над ЦСКА с 84:76, след като навакса двуцифрено изоставане.

След този двубой отборът от Перник остава лидер във временното класиране с 16 победи и 1 загуба, докато съставът на Христо Ценов е с баланс 11-6.

Срещата започна много оспорвано, като след десет минути игра баскетболистите на Георги Младенов водеха с 16:14. През втория период резултатността се вдигна, а след нова поредица от размени на водачеството, на почивката предимството вече бе на страната на столичния тим – 43:38, най-вече заради по-добрата му игра в подкошието.

Преднината на „червените“ стана двуцифрена в началото на второто полувреме, но след силни финални минути, преди последната част Миньор 2015 намали за 62:64. Подемът в играта му продължи и в оставащото време, като тимът бързо стигна до пълен обрат и не изпусна преднината си до последно.

Победителите изгубиха борбата, но направиха по-малко грешки (11 срещу 18), а освен това вкараха и повече наказателни удари (22/36 срещу 10/16).

Игралият без смяна Георги Бързаков бе най-резултатен за успеха с 24 точки, 17 от които през първото полувреме. Драгомир Енчев вкара 18 точки, с 16 е Христо Гатев.