Невиждано! Момичетата на “Рилски спортист” № 1 в страната за 3-та поредна година

Новите стари шампионки на страната връчват трофея на щастливата наставничка Меги Маринкова.

Самоковки не допуснаха нито една загуба, потопиха “Асеновец” в мача за титлата

Момичетата до 12 години на БК “Рилски спортист” за безпрецедентна трета поредна година окупираха върха на държавния шампионат. В паметен финален сблъсък в “Арена Самоков” дарованията на Меги Маринкова сразиха с 56:43 “Асеновец 2005” и вдигнаха трофея за радост на президента на клуба инж. Петър Георгиев и многобройните си почитатели в залата. Нещо повече, самоковки завършиха кампанията без нито една загуба, което е отличен атестат за свършеното от отбора.

В груповата фаза представителките на рилския град попиляха съставите на “Левски” (47:17) и “Шампион” – 45:21. На четвъртфиналите малките “скиорки” сразиха връстничките си от “Славия” с 60:38, а на полуфинала удариха драматично “Локомотив” (Сф) с 49:47 в може би най-красивия и вълнуващ дуел на първенството.

Веднага след последния съдийски сигнал новите стари шампионки започнаха здрава веселба в централния кръг на полето, а за да е щастието пълно всички запрегръщаха развълнуваната наставничка Маринкова.

Бронзовите медали спечели именно “Локо”, справил се в малкия финал със съпротивата на “Черноморец” (Бургас) след 51:49.

Пета завърши селекцията на “Славия”, надвила с 39:33 “сините”, а за седмото място се пребори БШ “Миньор”, повалил “Светкавица” (Търговище) с 56:49.

Класиране на отборите от 9-о до 15-о място: “Нефтохимик” (Бургас), “Шампион” (Сф), “Монтана”, “Дунав”, “Шумен”, “Септември” (Сф), “Академик” (Сф).