Ново 3:0 за Миньор! “Чуковете” удариха тима на Ихтиман

Миньор Перник записа нова победа с 3:0 в контролите. В Етрополе възпитаниците на Христо Янев удариха Ботев (Ихтиман), след като преди няколко дни сториха същото и с Марек.

Перничани решиха мача преди почивката, вземайки преднина от два гола.
Божидар Васев откри резултата в 37-та минута, когато засече ценриране на Четин Садула отдясно. Само 3 минути по-късно Ивайло Димитров повтори упражнението. Централният нападател се възползва от асистенция на Андреас Васев и с глава удвои.
Преди попаденията вратарят на ихтиманци извади хубав удар на Емил Ценов.

През втората част Миньор продължи да доминира и създаде куп положения, но успя да реализира само един гол. В 75-та минута Ценов завърши с хубав удар пробив на Вълчанов отляво и оформи крайния резултат.

Вторият подготвителен лагер на „чуковете“ приключва в събота, когато ще изиграят последната си проверка в Етрополе срещу едноименния тим.

Снимка: Миньор Перник