Отборът на “Валди” (София) спечели Черешова купа „Кюстендилска пролет 2019” по спортно ориентиране

130 състезатели се включиха в надпреварата.

130 състезатели от 22 тима застанаха на старт, домакините от СКО ”Руен-92” и НСА-Сливен допълниха призовата тройка

Кюстендил бе домакин на националното състезание по спортно ориентиране за Черешова купа „Кюстендилска пролет 2019”. Повече от 130 състезатели от 22 клуба от страната пробягаха различни по дължина маршрути – от 0.5 км до 6.0 км по горския терен в района на местността Джамайка („Дъбие”) край планинското село Богослов. Надпреварата премина при отлична организация, а домакините от СКО ”Руен-92” към ТД „Осогово“ бяха добре подготвили трасетата. Състезанието се проведе при добри атмосферни условия, а призьорите получиха специални призове и награди. Имаше много изненади, включително и традиционните черешови подаръци, по случай 25-годишния юбилей на състезанието.

Отборът на “Валди” (София) спечели състезанието, СКО ”Руен-92” и НСА-Сивен допълниха призовата тройка.

Оригинални сувенири получиха и „виновниците” за провеждането на купата през четвъртвековния период, като семействата Бургови, Йосифови, Димитрови, Митови и много други приятели на ориентирането. Специален гост на надпреварата беше и председателят на Българската федерация по ориентиране проф. д-р Атанас Георгиев, който награди призьорите. При мъже Елит победата отиде при П. Доганов от НСА-Сивен. Втори остана съотборникът му Боян Софин, а Цв. Тодоров от „Бегун” (Варна) се нареди трети. При жени Елит първото място спечели С. Шандуркова (Узана, Гб), следвана от В. Илиева (Сърнена гора, Ст.З) и В. Димитрова (Рила, Сф).

Комплексен победител стана отборът на „Валди” (София), следван от състезателите на СКО ”Руен-92” (Кюстендил) и НСА-Сивен (София). Отлично се представиха ориентировачите от СКО ”Руен-92” (Кюстендил), които записаха едно първо, 3 втори и 3 трети места.