Поваленият Руслан Иванов елиминира футболистите на Банско с гол от дузпа за победата на „Хебър”

Треньорът Димитър Крушовски: Дузпата беше спорна и изнерви мача

„Хебър” постигна минимална победа с 1:0 над „Банско” в среща от 4-тия кръг на Югозападната трета лига. Успехът задържа домакините на второто място в класирането и запазиха дистанцията от 2 точки след временния водач „Пирин” (Разлог). За пореден път двата тима направиха много оспорвана и емоционална среща, която за радост на домакините завърши с победа на „Хебър”. Гостите сътвориха опасна атака още във 2-рата минута, когато шут на Милен Василев се оплете във външната част от мрежата на Петър Дебърлиев. В следващите 5 минути към вратата на „Банско” се изсипа истинска канонада от удари. Най-напред Наско Велев изведе на огнева позиция Серафим Михайлов, който стреля мигновено, но вратарят Ангел Юсев спаси. При последвалото центриране Мартин Сечков бе на косъм да вкара с глава, но мрежата на „козлите” остана суха. При следващата атака отново Сечков отправи нов удар от границата на пеналта, като този път страничният стълб помогна на гостите. В 6-ата минута пък Серафим Михайлов изведе на ударна позиция Кирил Георгиев, който обаче не успя да насочи топката в далечния ъгъл на Ангел Юсев и тя излезе в аут. След това положение гостите постепенно отбиха първоначалния щурм на домакините и постепенно започнаха да поглеждат към превземане на вратата на „Хебър”. В 30-ата минута при една контраатака гостите пробиха през оголената дясна зона на домакините, топката бе прехвърлена на другия фланг, където Георги Фикиин напредна и шутира от движение опасно, но в аут. В края на първото полувреме футболистите на „Хебър” отново упражниха натиск, който бе възнаграден. В даденото от рефера 3-минутно продължение Руслан Иванов влезе остро в наказателното поле на гостите и бе повален и главният съдия Тихомир Алекнов отсъди дузпа в полза на „Хебър”, която   потърпевшият изпълни успешно за 1:0. През втората част на срещата ролите се размениха. По-активният и търсещ гола отбор беше този на „Банско”. Четата на треньора Митко Крушовски взе инициативата за сметка на домакините, които се изтеглиха, разчитайки на контраатаки. В 52-рата минута Даниел Гогов стреля от над 20 метра, топката рикошира в крак на футболист и коварно се отби от десния стълб на вртаря на домакините Петър Дебърлиев. В 64-тата минута стражът на „козлите” Ангел Юсев сбърка при изнасяне на топката. Тя отиде при Димитър Юруков, който, вместо да я насочи във вратата, стреля неточно и кълбото излезе в аут. В 72-рата минута имаше критична ситуация пред вратата на „Хебър”. При едно центриране Дебърлиев увисна, топката попадна у Христо Спасов, който я насочи слабо към вратата и пред самата голлиния Цецо Тонев я изби, спасявайки сигурен гол. В последните 15 минути на мача – 10 редовно време и близо 5 продължение, гостите засипаха с топки наказателното поле на „Хебър”, но защитата на домакините и вратарят Петър Дебърлиев издържаха и не допуснаха отбелязване на гол, с което   оставиха 3-те точки от мача в Пазарджик. Треньорът на „Хебър” Танчо Калпаков призна, че е очаквал по-добра продукция от своите, но в крайна сметка най-важното от отминалия мач с „Банско” са 3-те точки. „Те не ни изненадаха с нищо. Добре познат солиден тим за нивото на групата. С тях правим винаги нервни дерби мачове. Но пък с такива срещи можем да израстваме като отбор. „Банско” е един от добрите отбори, който до момента ни затрудни най-много. Той посочи и причините за трудната победа. Влязохме добре в мача, бяхме мотивирани и мобилизирани и създадохме за кратко няколко добри положения. И този път обаче пропуснахме да вкараме в началото, за да си направим работата по-лесна. А това невкарване на ситуациите явно натежава и затормозява отбора. В края на полувремето все пак успяхме да поведем и с оглед на резултата може би се отдръпнахме второ полувреме несъзнателно да запазим резултата. Момчетата не бяха свежи и не показахме подготовката, която беше в предните мачове. Дали заради отминалия мач в сряда и малкото време за възстановяване, но наистина след почивката видимо отпаднахме и най-логичното нещо при 1:0 за нас беше гостите да опитат да осъществят някакъв натиск. Да, „Банско” имаше своите ситуации и ако бяха изравнили, нямаше да е незаслужено. В същото време ние имахме 1-2 ситуации за затваряне на мача, но пропуснахме за съжаление. Реалисти сме и здраво стъпили на земята и независимо от победата ще си направим обстоен анализ, за да си видим грешките. Продължаваме да играем мач за мач”, заяви Калпаков. За втора поредна година „Банско” загуби от „Хебър” в Пазарджик с минимална разлика, а след края на мача наставникът на гостите Димитър Крушовски не скри разочарованието си от неуспеха. „И този път се получи здрав мач и здрава битка. Това и очаквахме. Поздравявам отбора на „Хебър” за победата, но с оглед показаното на терена смятам, че не заслужавахме да паднем. Особено след играта през втората част. За мен дузпата беше спорна и може би оттам се изнерви мачът. Не знам доколко предреши срещата това 1:0 за домакините, защото имахме цяло второ полувреме за реакция. С оглед случилото се след почивката ни липсваше единствено голът, защото ситуации си имахме. Пропуските в предни позиции ни лишиха поне от точка, която нямаше да е незаслужена”.