С гол на Аци ФК “Кюстендил” остава в битката за върха в Югозапада

ФК “Кюстендил” победи като гост с минималното 1:0 тима на “Рилски спортист” Самоков и остава в битката за върха. Ценните 3 точки донесе Александър Александров-Аци, след като се разписа в 10- та минута в срещата от 31-ия кръг на Югозападната Трета лига.

Централният нападател и голмайстор на тима засече с глава по най- добрия начин отлично центриране от дясно на Виктор Анастасов.

Въпреки ранният гол и превъзходството си в срещата, играчите на Николай Николов- Чезето не стигнаха до друго попадение. С този успех ФК “Кюстендил” запази шансове да се бори за челото, въпреки, че в оставащите 3 кръга до края на първенството, ще трябва да разчита на грешки на отборите намиращите се над него в таблицата.

Кюстендилци са с актив от 70 точки и са четвърти, като са само на точка зад “Беласица” и “Вихрен”, “Марек” които са 3-ти също със 70 точки, има и мач по-малко.

В следващия кръг на 15 май, събота тима посреща от 18 часа на стадион “Осогово” отборът на “Чавдар” Етрополе.