„Ураган” се извиси на 4 пъти в Кърналово над „Стрела”

Срещата между „Стрела” и „Ураган” завърши при резултат 1:4. Този мач започна с подценяване от страна на гостуващия тим, водени от Александър Тилев. В 12-ата минута при атака на петричкия тим гостите се подготвиха за изкуствена засада, но сгрешиха и при това положение вратарят им Благой Миров бе принуден да вади топката от мрежата си за 1:0. Нов удар за отбора на гостите бе отсъждането на дузпа в полза на „Стрела”. Този път вратарят Миров показа вещина и не позволи топката да се озове за втори път зад него. В 35-ата минута след центриране на Александър Тилев отляво Сотир Касареев не успя да простреля вратаря на домакините, защото топката тупна пред него и неравният терен си каза думата – головото положение бе пропиляно. В самия край на полувремето защитник на „Стрела” отклони топката с ръка и този път главният арбитър отсъди дузпа в полза на гостите, която Мариян Брашнаров превърна в гол за 1:1. След почивката Димитър Масларов и Иван Стоев подсилиха отбора на гостите. С бързите си действия по фланговете те създаваха паника в защитата на домакините и бяха проиграни три чисти голови положения. В 57-ата минута при пореден пробив на Иван Стоев последва мощен шут от 20-ина метра и топката се спря в мрежата зад стража на „Стрела” за 1:2. Натискът пред вратата на домакините бе тотален. В 73-тата минута след заучено положение между Атанас Тилев последва подаване към Иван Стоев и топката се спря в мрежата за 1:3. Домакините тръгнаха в атака напред, оголиха се отзад, Стоев овладя кълбото, тръгна срещу противниковата врата, излъга трима, центрира в наказателното поле на „Стрела” и Димитър Масларов от воле едва не скъса мрежата за 1:4.

„Този мач трябва да ни бъде като обеца на ухото и за в бъдеще не бива да подценяваме противника”, сподели известният футболист Александър Тилев.