Георги Ганджулов и Вивиан Кръстева – шампиони на лекоатлетическия турнир GO!KIDS! в столицата

Ганджулов няма спирка от началото на сезона.

Три медала – два златни и един сребърен, спечелиха състезателите на „Рилски атлет” по време на лекоатлетическия турнир GO!KIDS! в столицата (ст. „Васил Левски”).

Първо място и шампионска титла завоюва Георги Ганджулов при родените през 2005 г. Талантът бе над всички в скока на дължина, където преодоля внушителните 5,16 метра. Втори тук остана Боян Хаджитодоров („Лили и Коста”) с 5,02 м, а тройката оформи Божидар Миланов („Приорити спорт”) с 4,92 м.

Ганджулов взе още едно отличие – сребърно, в бягането на 60 м. Там младокът пресече финалната линия за 8,06 сек., като бе изпреварен единствено от бъдещия победител Божо Миланов (7,98 сек).

При родените през 2001-2002 г. Вивиан Кръстева триумфира с шампионския трофей. На 100 м Кръстева победи с резултат 13,33 сек, изпреварвайки само с 1 стотна първата си подгласничка Александра Атанасова („Атлетик” – Сф) и с 6 стотни третата Силвия Димитрова от същия клуб. В по-дългата дистанция – на 200 м, Вивиан се нареди четвърта с резултат 28,00 сек, като изостана на 19 стотни от бронза.

Следващото състезание от календара на родната федерация е на 4 май, когато пак на стадион „Васил Левски“ ще се състои турнир за юноши и девойки в памет на известния спортен журналист Григор Христов-Гришата.