Футболистите от Симитли играха контрола срещу самоковци в страшна буря

Старши треньорът на „Септември” Спас Стоименов си хареса отбор като за първенство в елита. Неговите избраници играха изключително силно първо полувреме в приятелски мач с „Рилски спортист” в Самоков. Първите 5 минути на стадиона беше страшна буря. Утихна и на „Септември” им тръгна като по вода. В 20-ата минута Марио Топузов откри резултата. Той излезе сам срещу вратаря след двойно подаване с Веско Весков и бе точен за 0:1. 5 минути по-късно с изключително красив гол от далече вратата уцели и Веско Весков и покачи на 0:2. Малко преди почивката, в 42-рата минута, пак от 25 метра далечина точен за „Септември” бе и Тунтев. През второто полувреме Спас Стоименов и помощниците му подмениха половината отбор. Наруши се ритъмът на игра и домакините отбелязаха два гола – в 85-ата и 88-ата минута. „Много силно първо полувреме, превъзходна игра, искам ги така и в първенството“, обобщи играта след бурята в Самоков Спас Стоименов. Втората контрола – 2:3 за „Септември”. Състав на „Септември” (Симитли): Христов, Асен Топузов, Тунтев, Ивайло Иванов, Вакадинов, Йоан Петров, Гогов, Веско Весков, Марио Топузов, К. Николов, Б. Хазуров (Узунов, Домозетски, Чакъров, Карадачки, Кристан Иванов, Л. Дафков, Б. Божинов).