Колоездачите от „По пътя на римляните” финишираха в Банско

Най-добре от българите се представи Борислав Иванов, класирал се на 33-то място

В Банско приключи третото Международно колоездачно състезание „По пътя на римляните”. В състезанието за купа „Долчини” участваха 17 отбора от 10 страни – България, Словакия, Италия, Полша, Великобритания, Гърция, Швейцария, Франция, Испания, Сърбия и Казахстан.
На призовите места се класираха полякът Норберт Банашек, който взе купа „Долчини”, Велко Стойнич от Сърбия – на второ място и носител на бялата фланелка, и трети испанецът Мигел Анхел Байестерос. Словаците Лукаш Кибиш и Мартин Харинг триумфираха съответно в класирането за активност и за катерене. Най-добре от българите се представи Борислав Иванов, класирал се на 33-то място.
Победителите бяха наградени от зам.-кмета на община Банско Костадин Атанасов, Явор Капитанов и президента на „Долчини” Любослав Венков.

Припомняме, за трета поредна година община Разлог бе домакин на международното колоездачно състезание „Пътят на римляните“. Стартът бе даден в Разлог от кмета на община Разлог инж. Красимир Герчев, който за поредна година засвидетелства готовността си да подкрепя спорта в България. Разлог посрещна национални и регионални професионални отбори от над 13 националности – България, Сърбия, Гърция, Испания, Полша, Италия, Швейцария, Словакия, Франция, Великобритания.

По време на състезанието в центъра на Разлог се състоя своеобразен спортно-музикален празник. Демонстрации на спортните си умения направиха ВК „Пирин“ (Разлог) – момичета до 13 години с треньор Иван Дурев, ФК „Пирин“ (Разлог) – възрастова група 2011 години с треньор Димитър Падарев, и Клуб по таекуондо „Чо Елит“ с треньор Асения Пулина и Клуб по ски – Разлог с треньори Йордан Кърпачев и Светослав Сланчев. Проведе се и колоездачно състезание на децата от Клуб по колоездене към община Разлог с ръководител Жанета Барова. Победителите в различните възрастови групи бяха: 8-11 години 1-во място – Константин Цокин, 2-ро – Георги Причкапов, 3-то Цветомир Гърменов; 12-15 години 1-во Иво Газянов, 2-ро Иван Парапунов, Николай Стоицов. Те бяха наградени с грамоти и медали от инж. Венцислав Гърменов – зам.-кмет по соц. дейности на община Разлог.