Вивиан Кръстева от Самоков отново с вицешампионска титла на скок дължина при жените

42-рият турнир по лека атлетика за мъже и жени „Нови звезди” се проведе в София.  И този път представянето на състезателката на СК “Рилски атлет” (Самоков) Вивиан Кръстева беше на нужното високо ниво, съобщи ст. треньорът на СК “Рилски атлет“ Костадин Чифлиджанов.                                                                                                                                           В дисциплината скок дължина тя скочи още в първия си опит 5 м и 68 см и по този начин се класира на второ място и завоюва сребърния медал от този турнир, като този път остана само на 2 сантиметра от своя личен рекорд. Победителка стана шампионката при жените в зала Милена Миткова от Пловдив с рез. 6 м и 12 см. Вивиан участва и в дисциплината 100 м препятствено бягане, като се класира на 8-о място с рез. 15 сек и 93 стотни.

Следващото състезание е на 8 и 9 август – държавното първенство за мъже и жени в гр.София на ст. “В. Левски“.