Бегачите на „Рилски скиор” втори за купа „Самоков”, грабнаха 6 отличия на Боровец

Дани Чолаков (в средата) по време на награждаването

Половин дузина отличия завоюваха представителите на „Рилски скиор” в надпреварата по ски бягане за купа „Самоков” в курорта Боровец. Спечелените медали отредиха на клуба второ място в отборното класиране след тима на „Пъничище”, чиито бегачи стигнаха до 11 призови класирания.
Дани Чолаков бе неудържим в най-малката възрастова група – до 12 години. Младокът не остави никакви шансове на конкурентите си, като изпревари втория с внушителните 45 секунди. Марио Матиканов също стъпи на най-високото стъпало на почетната стълбичка с аванс от 24 сек при момчетата до 14 г., а третото злато бе за Божидар Димитров при юношите до 18 г. На косъм от място на подиума тук остана Петър Марков, пресякъл финалната линия с четвърто време.
Още един самоковец участва в разпределението на медалите, след като проспериращият през сезона Александър Огнянов завърши трети при момчетата до 16 г.
С бронзови отличия се окичиха още Илияна Цветкова при 16-годишните, както и Мария Видинова, изпреварила съотборничката си Ивана Гирова при девойките до 18 г. Христина Джупанова и Даниела Йорданова пък затвориха първата петица при 12- и 14-годишните момичета.
„Доволна съм от представянето на състезателите. Момичетата и момчетата тренират с желание и постигат добри резултати, а когато се състезават при подобни условия, показват най-доброто, на което са способни и се запалват още повече по този спорт. Благодаря и на организаторите за отличните условия – писта „Бистрица” беше перфектна”, сподели със задоволство наставничката на самоковци Лиляна Кръстева.
Общо 74 деца и младежи от 7 клуба от страната взеха участие в спортната проява в полите на Рила. Организатори бяха „Бороспорт”, СК „Рилски скиор” и федерацията по ски.