Самоковският боксьор Николай Малчев закова бронзов медал от държавното първенство

Николай Малчев

Боксьорът Николай Малчев от Самоков тържествува с бронзов медал от държавно първенство по бокс за мъже в Ямбол. Самоковският клуб „Самоков“ с треньор Веселин Райчев участва с трима боксьори – Николай Малчев, Иван Стаменов и Ник Вуков. Николай Малчев в категория до 69 кг взе победа над боксов клуб „Никон“ – гр. София и спечели бронзово отличие при  мъжете, но загуби полуфинал от боксова академия в София (зала на братята Кубрат и Тервел Пулеви).

Ник Вуков в категория до 75 кг загуби осминафинал от клуб „Черно море” (Варна). Иван Стаменов в категория до 81 кг също тръгна с победа в надпреварата. Той се наложи на осминафиналите над „Марица“ (Пазарджик) и загуба от първенеца на боксов клуб “Пловдив“. В държавния шампионат участваха 36 клуба и над 110 боксьори. „Благодарим на спонсорите, които помогнаха да се осъществи републиканското първенство по бокс”, казаха от клуба.