“Миньор” и “Пирин” (Разлог) си спретнаха реми 1:1 в Перник

29-14-04-00376972

Отборите на “Миньор” и “Пирин” (Разлог) направиха миролюбиво равенство 1:1 в контрола, играна пред стотина зрители на стадиона в пернишкия квартал “Димова махала”.   През първото полувреме играта бе равностойна, като двата състава заложиха повече на сигурност в защита и продължително разиграване на топката в средата на терена, като рядко поглеждаха към противниковата врата. В 37-ата минута бранителят на “жълто-черните” Тодор Динов пропусна да открие резултата, а същото направи и нападателят Кристиян Ковачев минута преди края на първата част. След почивката двамата треньори Петър Анестиев и Христо Джоджов направиха по пет-шест смени и играта в предни позиции се оживи. В 65-ата минута главният рефер Димитър Димитров-Каубоя показа червен картон на защитника на пиринци Димитър Мавродиев за груб фаул срещу Влади Бахъров на метър от наказателното поле. Зад топката застана Георги Василев, който перфектно завъртя топката над изградената пред него стена за 1:0. В 74-тата минута халфът на “чуковете” Даниел Гогов и капитанът на гостите Николай Раданов се сдърпаха, за което главният рефер им показа директни червени картони и ги прати в съблекалнята. Течеше 88-ата минута на мача, когато от тридесетина метра Цветан Върсинов шутира от свободен удар към вратата на Алекс Георгиев и уцели левия страничен стълб, след което топката се поразходи успоредно на голлинията и за притичалия Марио Бахчиев не бе трудно да я бутне в мрежата за 1:1. В този мач за перничани не играха контузените Димитър Тошкин и Даниел Стефанов. От отбора е освободен Кирил Георгиев, неофициален дебют направи новото име при “чуковете” Мирослав Иванов.

“Миньор”: Леонтиев, Томов, Митревски, Киров, Динов, Василев, Бахъров, Гогов, Ковачев, Павлов, Ризов/46- Парашкевов, Иванов, Вл-Гогов, Илиев, Славчев, Лазаров, Балев