Момчетата на “Рилски спортист” (14 г.) взеха квалификацията в “Арена Самоков”, класираха се за държавните финали

Веселка Тодорова

Момчетата до 14 години на БК “Рилски спортист” спечелиха по безапелационен начин квалификацията за държавното първенство в “Арена Самоков” и ще са един от 4-те отбора, които ще си оспорват медалите на финалите в края на месеца.

Възпитаниците на Веселка Тодорова постигнаха 5 паметни успеха у дома, хвърляйки в екстаз почитателите си. Победният път на представителите на рилския град започна с разгром 88:53 над пловдивския “Евробаскет Академик”. Последваха още четири звучни шамара – за “Ахил” (106:28), “Дунав” (95:47), “Несебър” (85:57) и “Берое” (86:73).

Съперници на “Рилецо” на предстоящия републикански шампионат ще бъдат “Академик” (Пд), “Левски” и “Доростол” (Силистра).

В същото време 14-годишните момичета на “Рилски спортист” се разминаха с мечтите си за участие на държавното първенство. Самоковки загубиха и трите си двубоя в квалификацията във Варна – от “Черно море”, “Дунав” и НСА, оставайки последни в своята група. За финалите се класираха първите два тима.