Димчо Мицов на косъм от подиума на националния шампионат по крос-кънтри край Пирдоп

Димчо Мицов

Състезателят на “Рилски атлет” Димчо Мицов се размина с място на почетната стълбичка на националния шампионат по крос-кънтри край Пирдоп. Роденият в Сапарева баня атлет финишира на призовото 4-то място в бягането в пресечена местност на 10 км при мъжете, като даде време 33,42 мин.

Четвърти завърши и проспериращият от началото на годината талант Иван Цветански при юношите старша възраст (до 20 години). Той преодоля 6-километровата дистанция за 25,14 мин.

Изабел Крамарска пък финишира 15-а при момичетата под 16 г., спирайки хронометрите на 9,06 мин на 2000 м. В същата група при момчетата Димитър Тосков завърши 13-и, Георги Ганджулов финишира 15-и, а веднага зад него се нареди Александър Шаренкапов. Тримата представители на рилския град пробягаха рамо до рамо 3-те километра и се вместиха на финала в едва 7 секунди – от 12,20 до 12,27 мин.

Трябва да се отбележи, че самоковското трио и Крамарска се състезаваха в по-горна възрастова група.