Кюстендилските грации Нилана Колевска и Мишел Иванова с втори места в многобоя на Купа “Феникс”

Нилана Колевска

Гимнастички на клуб “Велбъжд” отново впечатлиха и спечелих куп отличия от надпреварата в столицата

Поредното си впечатляващо представяне на килима направиха състезателките по художествена гимнастика на клуб “Велбъжд”. Този път арена на техния талант бе столичната зала “Европа”, където кюстендилските грации спечелиха куп отличия от турнира за Купа “Феникс”.

Мишел Иванова

Отлично бе представянето в „А“ категория на Нилана Колевска и Мишел Иванова. Двете се класираха на 2-ро място в многобоя, съответно при девойки младша и девойки старша възраст. Нилана се окичи със златото на топка и се нареди 4- та на обръч. В същата категория и възраст Михаела Александрова е 2- ра на топка, а Ралица Стоилова 4-та на лента и 5-та на топка.

Мишел грабна среброто на топка и бронза на бухалки. Съотборничката й Даяна Димитрова остана 6-а на бухалки.

При родените 2011 г., „В“ категория Габриела Василева зае първо място. При 2011г., „С“ категория Андреа Павлова и Кристин Казачка също са на 1-во място.

При девойки младша възраст, „В“ кат., до 10 години, Карина Бурназка се нареди трета в многобоя, на топка Божидара Златанова е първа, а Зара Павлова – 2-ра. Ансамбълът, който игра с 5 топки зае 8-о място. В същата възраст „Б“ кат. Белослава Кенова е 6-а на топка, в „С“ кат. Ема Цачева е първа на въже, а Габриела Стойнев 3- та на същия уред.

Три златни отличия грабна Йонна Стоева при девойки старша възраст „В“ кат. Тя стана първа в многобоя, на топка и бухалки. Маглен Бурназка спечели три сребърни медала – многобой, обръч и бухалки.

При жени „Б“ кат. Снежана Митова също завоюва три сребърни отличия – в многобой, на топка и обръч. В същата възраст „С“ кат. Савина Димитрова е 1- ва на обръч, Рафаела Николова 1- ва на бухалки, а Вероника Василева 2-ра на същия уред.