„Рилски спортист” спечели отборната титла на държавния шампионат по борба в Пловдив

Победителите с медалите и трофея след края на надпреварата под тепетата.

Георги Раев и Атанас Терзийски прегърнаха шампионския трофей, Емилиян Данаилов взе сребро

„Рилски спортист” е големият победител от държавното лично-отборно първенство по борба класически стил за момчета в Пловдив. Самоковци набраха актив от 141 точки и оставиха далеч зад себе си селекциите на „Левски” (113 т.) и домакините от „Локомотив” със 100 пункта.

С най-голям принос за успеха на отбора бяха Атанас Терзийски, Георги Раев и Емилиян Данаилов. Терзийски окупира върха в кат. 75 кг, след като в спора за трофея тръшна достойния си опонент Ангел Георгиев от „Левски”. Раев се окичи със златото в кат. 85 кг, справяйки се в битката за шампионската титла с Тошко Ангелов („Слава”, Монтана), а Данаилов стигна до сребърен медал в кат. 44 кг, губейки финала от бъдещия шампион Красимир Калоянов („Надежда – 2014”, Оряхово).

Още трима състезатели на „Рилецо” стъпиха на стълбичката на победителите. С бронзови отличия шампионата под тепетата напуснаха Радослав Александров (41 кг), Любомир Сусанин (52 кг) и Иван Георгиев при 85-килограмовите.

Филип Георгиев зае 5-о място при борците до 38 кг, Добрин Даркев остана 7-и в кат. 57 кг, Андон Стефанов окупира 8-ото място в кат. 41 кг, а Петър Парчев затрови десетката при 68-килограмовите спортисти.

За най-техничен състезател на надпреварата бе обявен Атанас Парушев от СК „Локомотив-93” (Вн). Приза за най-резултатен състезател пък грабна представителят на „Локомотив” (Пд) Йордан Арнаудов (52 кг).

„Рилски спортист” участва с общо 19 борци на първенството, а общата бройка на участниците бе 197.