Кюстендилските футболисти записаха 11-о поражение в Трета югозападна лига

Играчите на "Велбъжд" отново претърпяха поражение.

ФК “Велбъжд” и „Оборище” изиграха изключително нервен мач

ФК “Велбъжд” продължава неубедителното си представяне в Трета югозападна лига и инкасира 11-ото си поражение. Този път кюстендилци отстъпиха с 1:2 от втория в класирането „Оборище” (Панагюрище) на стадион „Осогово”. Двубоят премина доста нервно, като футболисти на двата отбора изхабиха повече нерви и в разговор с главния рефер, като гостите останаха и с човек по- малко в 70-ата минута, след като играта напусна Наплатанов.

Атанас Пенков

Играчите от Панагюрище излязоха напред в резултата в 33-тата минута, като точен за 0:1 бе Петър Петров. Само 6 минути по- късно кюстендилци се върнаха в мача, след като възстановиха равенството с попадение на Атанас Пенков. При резултат 1:1 завърши и първото полувреме.

След почивката гостите излязоха отново напред в резултата, след като в 50-ата мин. Георги Стефанов изведе своя тим напред за 1:2. Само след 20 минути тимът на “Оборище” остана с човек по- малко, но от това домакините не успяха да се възползват до последния съдийски сигнал на двубоя.

И след този 14-и кръг отборът на „Велбъжд” остава последен с актив само от 3 точки.