Шахматистите от ПМГ “Хр. Смирненски” вдигнаха общинската титла по шахмат в Перник

Учениците от ПМГ “Хр. Смирненски” дублираха общинската шампионска титла по шахмат, след като безапелационно спечелиха шахматната надпревара в двете възрастови групи – момчета и момичета 5.-7. кл. и юноши и девойки 8.-10. клас.

В малката възраст учениците от ОУ “Св. Ив. Рилски” играха срещу шампионите във финалния кръг, но отстъпиха и останаха втори. Бронзовите медали спечелиха шахматистите от 11-о ОУ “Елин Пелин”, а четвърти завърши отборът от ОУ “Св. Константин Кирил Философ”.

При юношите и девойките среброто завоюваха шахматистите от ПГТС “Арх. Й. Миланов”, следвани от отбора на ПГОТ “Св. Ив. Рилски”. Четвъртото място заеха учениците от СУРИЧЕ “Д-р Петър Берон”. Шампионите от ПМГ ще представят Перник в следващия областен етап на Националните ученически игри за учебната 2018/19 година.