Вертер Стоилов от СКТМ “МАРЕК 76” на финал на Националното студентско първенство в Швейцария

Състезателят на СКТМ “МАРЕК 76” Вертер Стоилов спечели два последователни турнира в Швейцария, които го класираха на финала на Националното студентско първенство, което ще се проведе в началото на годината. Състезаващият се и в “А”група мъже дупнипанин е студент в един от най – престижните университети в света EPFL. След изиграният и втори финал, където се наложи с 3:1 гейма над първата ракета на Лозана, Стоилов си осигури място за финала, където ще бъде поставен под номер 1 в схемата. При над 150 участници нашето момче успя да ни зарадва в края наг одината, като успя да се справи с всички състезатели от няколко спортни университета в ШВЕЙЦАРИЯ.

“Това е много приятна новина за нас, но не съм и изненадан. Той е и Републикански студентски шампион на България, а сега не спира да ни радва и зад граница. След като Дея Милтанова спечели специалната награда на “Спортист на Дупница”, сега и Вертер Стоилов за пореден път доказа, че образованието и спортът могат да вървят ръка за ръка. Респект към техният труд. Пожелавам на всички весели празници и една по -успешна и здрава година! “, коментира президентът на СКТМ” МАРЕК 76″ Иван Иванов.